|

Wakacje nad wodą

Wakacje powoli się kończą, a my dopiero teraz doświadczamy lata w pełni sił. Próbujemy ochłodzić się w każdy możliwy sposób i szczerze zazdrościmy tym wszystkim ludziom, którzy właśnie kąpią się w morzu i nie muszą siedzieć przy nagrzanym komputerze mając do pomocy jedynie elektryczny wiatraczek. Są pewnie osoby gotowe zabić za relaks nad bałtycką wodą. Albo jakąkolwiek wodą.

I tu nadchodzi ratunek. Woda to nie tylko nasz kochany Bałtyk. W końcu Polska leży głównie na terenie nizinnym i wystarczy tylko się rozejrzeć, żeby znaleźć jakiś ciekawy zalew w pobliżu, nad którym w końcu będziemy mogli oddać się błogiemu lenistwu. Zresztą nie tylko lenie mogą się tam dobrze bawić. To już norma, że nad prawie każdym zalewem jest dostępna masa atrakcji dla osób lubiących aktywnie spędzać czas nad wodą. Kąpieliska, kajaki, rowery wodne, boiska do gier zespołowych, plaże, siłownie na świeżym powietrzu, parki linowe, trasy rowerowe i biegowe i wiele innych zajęć tylko czeka na turystów.

Cudnie, tylko gdzie znaleźć ten raj na Ziemi? Znajdzie się w każdym województwie, nie tylko na Mazurach. Gdyby chcieć wymienić je wszystkie, zeszłoby na to trochę czasu, ponieważ mimo susz, nie jesteśmy krajem tak ubogim w wodę jak można by się było spodziewać. Zalew w Krasnobrodzie w dolinie Wieprzu, zalew Sosina w Jaworznie na Górnym Śląsku, zalew w Siemiatyczach w dolinie rzeki Kamionka czy zalew Siamoszyce w Kroczycach, jest ich naprawdę wiele i wszystkie one czekają na wodniaków.

Przed wyjazdem nad dany zalew warto sprawdzić opinie na jego temat zamieszczane przez innych użytkowników na portalach turystycznych lub związanych z danym kąpieliskiem. Można się w ten sposób wiele dowiedzieć o stanie czystości wód w zalewie i na basenach, atrakcjach dla dzieci, poziomie obsługi czy miejscach idealnych do wędkowania. Jeśli dane miejsce ma więcej opinii negatywnych, lepiej je sobie odpuścić i przejechać te parę kilometrów więcej nad inny zalew mający dobre opinie. W ten sposób będziemy mieć pewność, że nasze wymarzone wakacje nie zmienią się w pasmo udręki i wrócimy zrelaksowani i chętni do pracy, a nie jeszcze bardziej zestresowani, bo woda była brudna, obsługa nieprzyjemna, komary zrobiły siebie z nas obiad, a dziecko jeszcze ma wysypkę nie wiadomo skąd. Każdy wyjazd warto planować z rozwagą, nawet ten najkrótszy, żeby jak najlepiej spędzić wolny czas przeznaczając go na odpoczynek, a nie ciągłe zamartwianie się o milion rzeczy na raz.

Żeby o to zadbać warto sprawdzić usługi oferowane przez ośrodki znajdujące się nad zalewem. Na pewno w ich ofercie znajdzie się coś interesującego, co zainteresuje każdego członka rodziny i wypełni cały dzień atrakcjami, o których będzie się jeszcze długo pamiętać. W dodatku na taki pobyt nad zalewem nie trzeba wydawać milionów. Można zapewnić sobie dobrą zabawę przy minimalnych kosztach zaczynających się już od kilkunastu złotych. No i należy też pamiętać o licznych rabatach dla grup, rodzin czy dzieci.

Patrząc na to wszystko nie warto długi się zastanawiać nad wyjazdem tylko pakować manatki i w końcu jechać na zasłużony urlop nad zalewem.

Podobne wpisy