Jak wybrać deskę surfingową?

Bardzo często początkujący surferzy nie posiadają podstawowej wiedzy na temat tego, jak należy dobrać deskę surfingową. To o czym koniecznie należy pamiętać, wiązać się będzie z zapoznaniem się z głównymi cechami, a także jej rodzajami.

Istotne rzeczy, które należy rozważyć przed zakupem deski surfingowej, to oczywiście wytrzymałość, łatwość transportu, dobrze dopasowany wygląd, a jakość powinna równać się cenie. Takie parametry są główne polecane przez sprzedawców w wyspecjalizowanych miejscach. Oczywiście, że należy ,,zejść na ziemię”. Znalezienie takiej deski surfingowej może być rzeczą bardzo trudną. Jednak to co się uda osiągnąć, to przede wszystkim wybór takiej ,,plus minus” . Oczywiście, że im więcej pozytywów tym deska będzie lepsza dla surfera.

Rodzajów desek surfingowych może być kilka, warto powiedzieć o tych najczęściej wybieranych przez wszystkich entuzjastów. Rzeczy, które są wspólne w nawiązaniu do tych rozwiązań to oczywiście, rozmiary będące bardzo różnorodne, ale pomimo tego i tak się je dopasować do poszczególnej grupy desek. Najczęściej wybierane deski przez wszystkich surferów, to oczywiście deski hybrydowe, gun, fish, funboard, longboard, shortboard. Shortboard, pierwsze wdrożenia miała już w roku 1970. Do dzisiaj pozostają w grupie najczęściej wybieranych przez surferów. Zastosowanie, to bardzo duża wydajność w czasie stania na desce. Długość tego sprzętu jest mniejsza jak 7stóp. Jaki parametr w nawiązaniu do tej deski jest najbardziej charakterystyczny? Oczywiście, że chodzi tutaj o wąski bok a także zaostrzony dziób. Funboard, to deska o dość sporych rozmiarach. Jeśli chodzi o jej długość, to ten wynik nie jest aż tak obszerny w nawiązaniu do innej np. lonboard. W przypadku funboard stopy to wynik pomiędzy 6 a 8. Jeśli chodzi o longboard, to właśnie one bardzo często określane są jako old-schoolowe. Takie przekonanie panuję zarówno u entuzjastów, jak i także producentów. Długość longboard to oczywiście 8-12 stóp. Przeznaczenie takich desek, to oczywiście osoby początkujące. Hybrydowa deska to połączenie kilku głównych rozwiązań. W jakim celu zostaję ona zastosowana? Przede wszystkim do wykonywania jak najlepszych przejazdów wodnych. Przeznaczenie jej, to każdy rodzaj fal i pogoda. Gun, to deska przeznaczona głównie dla zawodników zaawansowanych. Przeznaczanie jej to oczywiście, jazda na wysokich falach. Stopy, w przypadku tej deski to oczywiście wynik między 7 a 12. Cechy charakterystyczne to osiąganie dużych prędkości, zawrotne przemieszczanie się. Deska fish, jak sama nazwa definiuję przypominać może Rybkę. Powstanie tego rodzaju deski należy przypisać na rok 1970. Już od tamtego momentu zaczęło przybywać dużo entuzjastów tego rozwiązania. Przeznaczenie takiej deski powinna znaleźć zastosowanie u osób mniej lub bardziej zaawansowanych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz